Prościarki – zwane również prostownicami – maszyny spotykane zarówno w warsztatach jak i zakładach przemysłowych, których podstawowym zadaniem jest prostowanie oraz najczęściej cięcie podawanego drutu żebrowanego . Proces może być wykonywany ręcznie lub w sterowanych ręcznie automatach.Podstawowy podział prościarek: na prościarki rolkowe, prościarki rotorowe, prościarki rotorowe z rolkami hiperbolicznymi.
W warunkach przemysłowych, przy wykorzystaniu profesjonalnych nowoczesnych prościarek, wykorzystuje się komputerowe sterowanie procesem. Dzięki temu, przez elektroniczne regulowanie prędkości pomiędzy rotorem prostującym, a napędem można uzyskać bardzo dobre wyniki. Szczególnie można to zauważyć w przypadku prostowania szczególnie trudnych – twardych i kruchych materiałów. Prościarki to maszyny, które najczęściej są oferowane w przeróżnych konfiguracjach, dzięki czemu w zależności od potrzeb można dobrać sobie odpowiednią maszynę z takim osprzętem, by był jak najbardziej optymalnie wykorzystany w procesie produkcji.

Zainteresowała Cię nasza oferta?

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.